سفارش تبلیغ
صبا ویژن

حجاب ، صدفی برای مروارید

یکی از علمای مشهد می فرمود :

روزی در محضر مرحوم حجت الاسلام سید یونس اردبیلی بودیم ، جوانی آمد و مسئله ای پرسید . گفت مادرم را دو روز پیش دفن کردم هنگامی که وارد قبر شدم و جنازه مادرم را گرفته خواستم صورت او را روی خاک بگذارم کیف کوچکی که اسناد و مدارک و مقداری پول و چک هایی در آن بوده از جیبم میان قبر افتاده آیا اجازه می دهید نبش قبر کنیم تا مدارک را برداریم و تقاضا کرد که نامه ای به مسئولین قبرستان بنویسند که آنها اجازه نبش قبر بدهند ، ایشان فرمود همان قسمت قبر را که می دانید مدارک در آنجاست بشکافید و مدارک را بردارید و نامه ای برای او نوشت . بعد از چند روز آن جوان را دوباره در منزل آقای اردبیلی دیدم ، آقا از او پرسیدند آیا شما کارتان را انجام دادید و به نتیجه رسیدید ، او غمگین و مضطرب بود و جواب نداد . بعد از آنکه دوباره اصرار کردند گفت : وقتی قبر را نبش کردم دیدم مار سیاه باریکی دور گردن مادرم حلقه زده  و دهانش را در دهان مادرم فرو برده و مرتب او را نیش می زند ، چنان منظره وحشتناکی بود که من ترسیدم دوباره قبر را پوشاندم . از او پرسیدم آیا  کار زشتی از مادرت سر می زد ؟ گفت من چیزی بخاطر ندارم ولی همیشه پدرم او را نفرین می کرد زیرا او در ارتباط با نامحرم بی پروا بود و با سرو روی باز با مرد نامحرم روبرو می شد و بی پروا با او سخن می گفت و در پوشش و حجاب رعایت قوانین اسلامی را نمی کرد . با نامحرمان شوخی می کرد و می خندید و از این جهت مورد عتاب و سرزنش پدرم بود .

نقل از http://morvaridesadaf.blogsky.com

 برچسب‌ها:
[ چهارشنبه 91/1/16 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

به نام خدا

 

پوشش یا حجاب ،به صورتی است که زیبائیها وزینت زن را بپوشاند و اورا از چشم چرانی مردم هرزه و آلودگان به شهوت وحالات شیطانی حفظ کند قرآن قانون الهی دستوراتی دارد و تکالیفی را برای انسان مشخص کرده است .بهترین نوع حجاب وپوشش اسلامی  چادر است ،چادری که یادگار عصمت وعفتی چون فاطمه زهرا (س) است و هیچ مانعی در راه دانش طلبی  ورشد وکمال زن ایجاد نمی کند ،بلکه اورا از بسیاری از خطرات و پاکدامنی سلامت و عفت وحیای او  را برای شوهرش یا اگر ازدواج نکرده ، برای مرد آینده اش محفوظ می گذارد .

گوهر گرانبها و زیبا وپر قیمتی چون زن وقتی در صندوق الهی حجاب قرار داشته باشد از دستبرد دزدان و آلو دگان به لجن معصیت و گناه در امان خواهد بود . 

زیبا وزیبا رویان جوان وقتی به وضع کذائی دیده نشوند و چهره پاک ومعصوم آنان در معرض دیدگان مردم قرار نگیرند  بنای معنویت یک مملکت مورد تهدید وتخریب قرار نمی گیرد .

پسران جوان وقتی گوهر زیبائی وزینت و عشوه گری دختران وزنان را در کوچه وبازار و پارک و خیابانها و دیگر مراکز تجاری نبینند دچار چشم چرانی ،هوس بازی تجاوز به ناموس مردم و کندی ذهن و درهم شکستن اعصاب وافکار بریشان وبیماری روانی ودر نهایت تعطیل شدن نیروی انسانی می شود  براین اساس باید گفت حجاب وپوشش برای جنس زن امری  واجب و فریضه ای الهی است

و بدون شک منکر آن با آگاهی به اینکه از ضروریات اسلام است از گردونه اسلام خارج است .

واینکه حجاب مانعی برای دختران در راه رشد و ترقی است وسوسه ای شیطانی و القاء فکری غلط از جانب استعمارگران غارتگر و هرزه های کشور های غربی وشرقی است .

گرمی خانواده ها ،استحکام رابطه زن وشوهر ، تداوم زندگی ،آرامش قلوب مردان ،ثبات عشق وعلاقه مرد به همسر و خانه وخانواده همه وهمه مرهون پوشش حجاب زنان مملکت است .

چرا که اگرمردان به راحتی و به آسانی در تمام صحنه ها ی اجتماعی دسترسی به زنان داشته باشند ضمانتی برای ثبات محبت ودلبستگی آنان به همسرانشان نخواهد بود و تحریکات  هوا وهوس آنان را از زندگی دلسرد می کند  وکانون گرم خانواده خراب می شود .

زیان بی حجابی و بد حجابی زن به صورت غربی بی شمار است .

تاکنون بی حجابی زن باعث گمراهی میلیونها مرد و به گناه افتادن دیگران وپیدا شدن هیولای طلاق در خانواده ها و روابط نامشروع شده همان طوری که یهودیت ومسیحیت علت خروج  بسیاری از مردان و زنان از اسلام ودینداری شده است .

نظام خانواده در ایران عزیز قوی ومستحکم و بر اساس حیا وعفت و وقار و ادب وایمان و تقوا ست و در چنین خانواده ای طلاق معنوی ندارد و اگر هم باشد به طور ندرت پیدا می شود .

از زمانی که این نظام توسط استعمار غرب به دست دوره گرد پلید وخائن وطن فروش رضا خان پهلوی تعریف شد و حجاب وپوشش قرآن را از بسیاری از زنان به غارت برد وضع خانه وخانواده دگرگون شد و آمار طلاق روبه افزایش نهاد به طوری که در اواخر حکومت آن خائن آمار طلاق در هر ماه بین شش تا هفت هزارمورد اعلام گردید

 و سفره فساد و افساد گسترده تر گردید .آری حجاب برای زن وبرای شوهراو ، و خانواده اش وجامعه او ، و بخصوص جوانان و آنان که ازدواج نکرده اند ،مصونیت از هزاران خطر ، وانواع فساد و مانع از هم پاشیده شدن کانون گرم خانواده است

چنانکه شهید مطهری در سخنان خود می گوید حجاب مصونیت اسلام است نه محدودیت .

محققین فرموده اند مسئله پوشش زن وحجاب اودر چهارده آیه قرآن مطرح است

وبرخی آن را به بیش از بیست پنج آیه ذکر کرده اند .

امیر المومنین علی (ع) خطاب به امام حسن مجتبی (ع) که در حقیقت خطاب به همه مردم است فرمودند :

 محرم ونامحرمی را جداً مراعات کن ،زیرا این برنامه برای تو وهمه زنان نا محرم  مصونیت از افتادن در خیال گناه و خود گناه است .

زن ومرد باید خود را بنده حق بدانند و نمک حق را نسبت به خود رعایت کنند و رعایت نمک منعم و مالک حقیقی ،رب واقعی به این است که از عظمت او حساب ببرد و به قیامت ومحاکم مات توجه داشته باشد و با تمام وجود از فرمانهای او  که در قرآن و از زبان انبیاء و امامان آمده پیروی کندتا خود وخانواده و جامعه اش از مضرات بد حجابی در امان بماند .

خداوند در قرآن سوره نازعات آیه 41و40می فرماید :

هرکس از مقام حضرت رب ترسید و خودرا از هوا وتمایلات بی قید و شرط نگاه داشت همانا بهشت جای اوست .

در کتاب وسائل جلد 14 صفحه 16 از امیر المومنین علی (ع)

 نقل شده است که فرموده اند در آخر الزمان و نزدیکی قیامت ،که بدترین زمانهاست زنانی ظاهر می شوند با این خصوصیات : بی حجاب وبرهنه از پوشش لازم ، جلوه دهنده زینت وزیبایی در کوچه وبازار خارج از دین ،داخل در فتنه وراغب به شهوات ،سرعت گیرنده به سوی لذت ،حلال شمردن محرمات الهی ،که این زنان با این اوصاف در جهنم ابدی ودائمی هستند .

 بد حجابی و بی حجابی کاری زشت و مفاسدش فراوان است.

و از آنجایی که مرد وزن  از رفت آمد در کوچه وبازار خانه اقوام وشرکت در اجتماعات و مدارس ودانشگاهها برای تحصیل علم چاره ای ندارند جهت حفظ سلامت فکری و روانی وقلبی مرد وزن یک دستور واجب در رابطه با زنان و یک فرمان واجب در رابطه با هر دو در قرآن آمده است .

سورة احزاب آیه 59:

ای پیامبر به زنان ودختران خود وبه تمام زنان اهل ایمان بگو خویشتن را به چادر بپو شانند تا به پاکی و عفت شناخته شوند واز تعرض چشم چرانان و هوس رانان مصون مانده آزار نبینند خداوند در حق عیادش آمرزنده و مهربان است .

سوره نور آیه 30:

ای رسول من مردم مومن را بگو چشم از نگاه به نامحرمان بپوشند و اندام شهوت را از حرام الهی حفظ کنند که اینگونه عمل کردن برای آنان پاکیزه تر است ،همانا بر هر چه انجام می دهید آگاه است .

  سوره نور آیه 31:

ای نبی من به زنان با ایمان بگو دیده از نگاه ناروا بپوشند . اندام خود را از عمل زشت حفظ نمایند .

بحار جلد 78صفحه 282:

 امام صادق (ع) می فرمایند : حضرت عیسی به اصحاب خود گفت بر حذر باشید از نگاه آلوده که در زمین قلب میل به حرام می کارد و برای نظر انداز فتنه ایجاد می کند ، خوشا به حال کسی که دیده اش را در دل قرار داده ودیده سر را برای امور لازم قرار داده است .

در کتاب بحار جلد 104صفحه 36 :

از امیر المومنین علی (ع) چنین آمده است : چیزی در بدن کم شکر تر از چشم نیست ،آن را از خواسته اش محروم کنید که شما را از یاد خدای بزرگ باز می دارد.

رسول خدا (ص) فرمودند:

برای هر عضوی بهرهای از زنا هست و زنای چشم دیده دوختن به نا محرم است .

در جای دیگر رسول خدا (ص )می فرماید :

هر کسی دیده اش را از حرام پر کند خداوند در قیامت دیده اش را از آتش پر می نماید مگر اینکه توبه کند . 

در کتاب میزان الحکمه از رسول خدا (ص)

 نقل شده است :که حضرت فرمودند نظر حرام تیری مسموم از تیر های ابلیس است هر کسی از ترس من دین نا محرم بپوشد به جای آن ایمان به او بدهم که لذت آن ایمان را در قلب خود بیابد .

کتاب خدا کتاب هدایت و مایه سعادت و سازنده شخصیت و آورنده خیر دنیا و آخرت برای مردم است در این کتاب آنان را که به زن محرم هستند معرفی می کند تا برای زنان روشن باشد در مقابل چه کسانی آزاد و در برابر چه افرادی باید زیبایی وزینت خود را بپوشانند .

شما می توانید به قرآن سوره مبارکه نور آیه 31مراجعه نمایید .

زنان مسلمان پسران ودختران گرامی به خاطر دنیا و آخرت خود به فرامین حکیمانه حق گردن نهیم وناموس خود را از تعرض هوس بازان با پوشش اسلامی و حجاب قرآنی حفظ نمائید . 

 

 برچسب‌ها:
[ چهارشنبه 91/1/16 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

 

 

 

 

 

 برچسب‌ها:
[ سه شنبه 91/1/15 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]برچسب‌ها:
[ دوشنبه 91/1/14 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

برای استفاده از لوگوی حجاب برای کنار وبلاگ کد زیر را قبل از تگ body قرار دهید.

< language="Java" type="text/java" src="http://hejabefatemi.persiangig.com/other/Logo-Hejabefatemi.js"></>برچسب‌ها:
[ دوشنبه 91/1/14 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

 

 برچسب‌ها:
[ پنج شنبه 91/1/10 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

 

به نام خدا

 

وزنه برداری همیشه از جمله ورزشهایی بوده که به خاطر قوانین خاصی که دارد، ورزشکاران زن مسلمان اجازه حضور در رقابتها رسمی را نداشتند. مهمترین علت این مسئله نیز این بود که بنابر قوانین باید آرنجها و زانوهای وزنه برداران بدون لباس باشد تا داوران یکی از خطاهای اصلی این مسابقات را که همان کمک گرفتن از پاها برای بلند کردن وزنه است را تشخیص دهند. برای همین زنان مسلمان در طول تاریخ این ورزش یا نمی‌توانستند در رقابتها شرکت کنند  یا باید از پوشش استاندارد بین المللی استفاده می‌کردند. این مسئله ای است که کلثوم بینظیر عبدالله یک تنه با آن مبارزه کرده تا نام خود را به عنوان نخستین وزنه بردار زن مسلمانی در کتاب تاریخ این ورزش ثبت کند که با حجاب کامل در رقابتهای جهانی شرکت کرد.

در ادامه گفت‌وگوی خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به پاریس را با کلثوم بینظیر عبدالله خواهید خواند.

• خانم عبدالله، شما درست است که ریشه‌ای پاکستانی دارید، اما فکر می‌کنم بیشتر آمریکایی هستید، از خودتان بگوئید و اینکه چگونه به این ورزش گرایش پیدا کردید.

- در ابتدا من تکواندو کار می‌کردم. سپس تصمصم گرفتم ورزشهای قدرتی‌تری کار کنم و در اینترنت دنبال ورزشهای قدرتی گشتم. بعد از اینکه در مقطع دکتری فارغ التحصیل شدم، در یکی از سایتها راجع به وزنه برداری و بازیهای المپیک مطلبی خواندم و به این رشته علاقه‌مند شدم. در شهری که من زندگی می‌کنم – آتلانتا، یک ورزشگاه مخصوص وزنه برداری وجود دارد و دو نفر از دانشگاه ما هم آنجا ورزش می‌کردند. من هم به آن باشگاه رفتم و تمرین را شروع کردم. بعد از حدود دو سال تمرین، مربی من در آن ورزشگاه به من گفت در شرایطی هستم که می‌توانم در مسابقات شرکت کنم. اما من آن موقع تنها به عنوان یک ورزش برای آماده سازی به آن نگاه می‌کردم، اما در نهایت در یکی از مسابقه‌هایی که همه می‌توانستند شرکت کنم، شرکت کردم که تجربه بسیار خوبی برای من بود. ورزشکاران و مربیان دیگر هم به من امیدواری می‌دادند که باید این رشته را ادامه بدهم و در مسابقه‌های بیشتری شرکت کنم. بنابراین در رقابتهای بیشتری در شهرهای اطراف شرکت کردم.

• این راه را طی کردید تا وارد مسابقه‌های ملی شوید؟ شما که با حجاب شرکت می‌کردید، مشکلی برای حضور در مسابقه‌های ملی آمریکا نداشتید؟

- پس از این رقابتها توانستم وارد مسابقه‌های ملی شوم، اما با توجه به اینکه هیچ وقت هیچ زن محجبه‌ای در رقابتهای ملی آمریکا شرکت نکرده بود، مسئولان گفتند که در مورد موضوع شما باید تصمیم گیری کنیم. برای همین به من اجازه ندادند در رقابتهای سال 2010 شرکت کنم. یکی از دلایلش نیز این بود که من از لباسهای استاندارد استفاده نکرده بودم. من چندین بار برایشان نامه نوشتم و شرایط را توضیح دادم و آنها می‌گفتند امکانش نیست و ما پیرو قوانین فدراسیون بین المللی هستیم. بعد، این موضوع به رسانه‌های محلی کشیده شد و در نهایت با مطبوعاتی شدن ماجرا، کمیته ملی المپیک آمریکا گفت که باید در مورد موضوع لباس شما با iwf مذاکره کنیم. من در طی چندین سال با توضیحات کاملی که دادم و حتی لباسی که پوشیدم و برایشان توضیح دادم، در نهایت قبول کردند و من توانستم در ماه جولای گذشته در رقابتهای ملی شرکت کنم.

• چگونه به رقابتهای جهانی راه یافتید؟ ادامه مطلب...

برچسب‌ها:

[ سه شنبه 91/1/8 ] [ 12:0 صبح ] [ ترنم عفاف ]

به نام خدای مهربانی ها

یک  کلیپ تصویری زیبا را در مورد حجاب از این جا  دانلود کنیدبرچسب‌ها:
[ دوشنبه 91/1/7 ] [ 8:23 صبح ] [ ترنم عفاف ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

ترنم عفاف
حجاب افتخار من است .
برچسب‌ ها
امکانات وب